Odvlhčenie stavieb

S garanciou záruky až na 30 rokov

Zneprijemňujú vám život mokré steny?

Zneprijemňujú vám život mokré steny?

Najčastejším zdrojom vlhkosti v murive je spodné vzlínanie vody do stavebných konštrukcií alebo bočný tlak vody pri stavbách vo svahu, prípadne kombinácia oboch. Ďalšou príčinou je nesprávne, prípadne žiadne odvetranie stavby, napríklad po zateplení starších objektov. Pri kompletnom zateplení sa zakryjú i prieduchy, ktoré slúžili na cirkuláciu vzduchu, a obmedzená cirkulácia následne vedie k vlhnutiu muriva. Príčinou vlhnutia muriva môže byť aj porucha na vodoinštaláciách a odpadoch vody, čo sa prejavuje inak než klasické vzlínanie vlhkosti, a to šírením vlhkej mapy z jedného bodu do všetkých strán.

Na trhu  je množstvo ponúkaných metód. Od viac či menej deštruktívnych (odkopávanie, podrezávanie) až po rôzne druhy nízkotlakových a vysokotlakových injektáží, ktoré slúžia na vytvorenie chemickej zábrany proti prenikaniu vody do vnútra muriva. Naša metóda sa od ostatných líši tým, že nielen vytvorí bariéru proti prenikaniu vlhkosti, ale v prvom rade steny aktívne vysuší, pretože použitá špeciálna látka na báze prekrížených polymérov na seba viaže vodu, a to v obrovskom množstve (1 kg pojme až 150 litrov vody).

Tým, že injektážna látka na seba vodu naviaže, zväčší svoj objem, vytvorí tlak a prenikne do kapilárneho systému celého muriva. Výhodou je, že murivo tak nenaruší, ale ešte viac ho spevní. Nehrozia žiadne statické problémy, ako napr. pri podrezávaní stien. Po vysušení sa vytvoria kryštáliky. Celý tento proces trvá jeden až dva roky v závislosti od hrúbky a materiálu muriva. Materiál si však aj po vysušení muriva udržuje svoju funkčnosť. Pokiaľ by došlo k vytopeniu suterénneho priestoru ošetreného našou metódou, dôjde k jeho opätovnej aktivácii látky, ktorá vlhko znovu pohltí a opäť postupne vysuší.

Táto metóda pochádza z Nemecka, kde sa úspešne používa už niekoľko rokov. Poskytujeme záruku až 30 rokov. Podľa laboratórnych skúšok sa odhaduje, že trvanlivosť sanácie bude najmenej 60 rokov.

Náš postup

Pred každým vysúšaním navštívi zákazníka náš špecialista, ktorý na mieste zhodnotí situáciu, premeria vlhkosť muriva špeciálnym prístrojom a navrhne optimálny postup sanácie. Nasleduje kalkulácia a návrh zmluvy o dielo. Pred samotnou injektážou je v niektorých prípadoch nutné oklepanie omietok až na samotné murivo z tehál či rôznych iných materiálov. Touto metódou možno sanovať aj kamenné steny. Po odvlhčení odporúčame na murivo naniesť bežnú vápennocementovú omietku, túto fázu však radíme neuponáhľať. Dĺžka vysychania môže trvať od jedného mesiaca až po 2 roky, záleží na hrúbke muriva a na tom, či je stena pod alebo nad úrovňou zeme. Následná kontrola prebieha po niekoľkých mesiacoch od sanácie. Metódu možno úspešne aplikovať do hrúbky steny až 150 cm. Látka je patentovaná, netoxická, bez zápachu, obsahuje striebro a do budúcna pôsobí ako prevencia proti plesniam.

Sme jediná spoločnosť na Slovensku, ktorá má oprávnenie použiváť túto nemeckú patentovanú technológiu!

Ako vysušiť vlhké steny? Stiahnite si náš e-book ZADARMO

Prvé príznaky vlhnutia stien vo vašom dome sa neodporúča ignorovať. Ak sa v dome vyskytne vlhká stena, je nutné sa okamžite začať venovať tomuto problému z dôvodu, že vlhké murivo živnou pôdou pre zdraviu škodlivé mikroorganizmy a rôzne druhy plesní.

Ako vysušiť vlhké steny? Stiahnite si náš e-book ZADARMO

Prvé príznaky vlhnutia stien vo vašom dome sa neodporúča ignorovať. 

Referencie

Hovoria za nás stovky úspešných realizácií v Českej Republike, na Slovensku a v Maďarsku.